Koty podobno dzielą się na szczęśliwe (te które chadzają własnymi ścieżkami) i bezpieczne (to te, które przebywają tylko w domu). U nas są bezpieczne… i szczęśliwe. To nasza dewiza. Tego również oczekujemy od przyszłych opiekunów naszych kociąt.

Koty rasy Maine Coon są wyjątkowe. W tym momencie każdy prawdziwy kociarz zaprotestuje, że każdy kot jest wyjątkowy. I trudno się z tym nie zgodzić, a jednak…

 Jestem kociarą od urodzenia, żyłam, przyjaźniłam się z wieloma kotami, ale tylko Maine Coon sprawia, że czuję przy sobie przyjaciela. On doskonale wie, kiedy mi smutno i wtedy mówi… Tak, mówi, gdyż Maine Coony nie miauczą lecz wydają dźwięki, które można, przy odrobinie dobrej woli, potraktować jak słowa. Więc wtedy mówi:
– Już się nie martw, przecież tu jestem… Może się pobawimy…?

Hodowla kotów ABICOON*PL powstała w 2002 r. Należymy do Elitarnego Klubu Kota Rasowego – EKKR, który jest członkiem Polskiej Federacji Fenologicznej – FPL, należącej do Fédération Internationale Féline – FIFe.

Od 2004 r. ABICOON*PL funkcjonuje w podwarszawskim domu z ogrodem. Dzięki temu nasze koty mają dużo swobody z której korzystają z wielkim entuzjazmem. Oczywiście, dzięki odpowiednio wykonanemu ogrodzeniu, żaden z kotów nie ma szansy wydostać się poza posesję.

Maine Coony są inteligentne, ciekawe świata, mądre i dostojne. Te piękne koty poruszają się z wielką gracją a ich ozdobą jest ich pół-długowłose futro – może być w różnych kolorach i pręgowaniach – oraz ogromne uszy zakończone pędzelkami. Takie uszy ma tylko ryś i Maine Coon. Imponujący ogon jest bardzo długi i gęsto ofutrzony. Tym ogonem zakrywają się, jak pierzyną. I te zaglądające w duszę oczy o kształcie migdała czasami szeroko otwarte czasami tajemniczo zmrużone…

Odtwórz wideo

Miećka lansuje się w telewizji. Bodajże w 2012 roku zostałam poproszona o prezentację rasy w programie TVP 1 „Pytanie na śniadanie”. Bardzo się denerwowałam, ale razem z moimi pupilami daliśmy radę.

Kocięta rodzą się w naszej sypialni, gdzie od pierwszych chwil mają kontakt z ludźmi. Kiedy nauczą się korzystać z kuwety, zaczynają poznawać otoczenie. Nigdy nie pozostają same i dlatego mają świetny kontakt z ludźmi, są wspaniałymi towarzyszami i przyjaciółmi.W wieku 15-16 tygodni kocięta są gotowe do opuszczenia rodzinnego gniazda: są zaszczepione, mają książeczki zdrowia i rodowody.

Może właśnie w ABICOON*PL spotkacie swojego Maine Coona?
Serdecznie zapraszamy!